HAKKIMIZDA

Yeşim BÜYÜKATA SEVİL


1973 Ankara doğumlu. Hacettepe Üniversitesi,Eğitim Bilimleri Fakültesi,Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme Bölümü mezunu olup;bölümü 'İhsan Doğramacı Üstün Bşarı Ödülü' alarak birincilikle tamamlamıştır.Yabancı dil eğitimi için belli süre İngiltere'de yaşamıştır.İyi derecede yabancı dil bilgisine sahiptir.

15 sene önce ithalatçı firmalarda çalıştıktan sonra kendi işini kurmuştur.Usta Öğreticidir.Güzellik sektörü ile ilgili dernekte yönetim kurulu üyeliği yaparak aktif görev almıştır.Ayrıca iş adamı ve iş kadınlarından oluşan dernekte iki dönem 'Ticaretten Sorumlu Yönetim Kurulu Üyeliği' yapmıştır.

Özbakım becerileri konusunda farklı yerlerde seminer vermiş kendi sektörü ile ilgili danışmanlık yapmıştır.Dernek ve katıldığı eğitimlerden 28 adet sertifika ve 4 adet plaket sahibidir.
Kendi işini yaparken kendi sektöründeki eksikleri fark edip;farkındalık yaratmak için BDA AKADEM'yi kurmuştur.

BİDEKAD (Başkent İdealist Kadınlar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı)

Neden Biz?

Güzellik sektöründeki en önemli problemlerden birisi olan

kaliteli yetişmiş eleman eksikliğini en kaliteli şekilde

çözmek için yola çıkan BDA AKADEMİ, Türkiye’de ve

Ankara’da birçok ilke imza atıyor. 

Diğer akademilerden farklı olarak yurt dışı eğitiminin her 

aşamasını bizzat karşılayan BDA Akademi, sertifikaları ve

eğitmenleriyle sektörde büyük fark yaratıyor.

AKADEMİ AÇMA FİKRİ NEREDEN ÇIKTI?

Öncellikle bu sorya cevap vererek başlamak istiyorum.Güzellik sektöründeki en önemli problemlerden birisi kaliteli yetişmiş eleman eksikliğidir.

Karşılaşılan Problemler;

 • Presentable Görünüş
 • Hitab tarzları ve müşterilerle konuşma teknikleri
 • Ekibe uyum problemi
 • İşletmenin kurallarını benimseyememe
 • Gerek yeni bilgileri kabullenme,öğrenmeye ve eleştriye kapalı olma
 • Disiplin eksikliği
 • Yapılan eğitim yatırımlarının boşa gitmesi gibi.

İşletme Açısından Kötü Etkileri;

 • Personele güven olmadığı için eğitim desteğinin olmaması.Nasıl olsa buda gider?..gibi sürekli personel yetiştirme ve sürekliliğini sağlayamama
 • İş disiplini olmadığı için sürekli kontrol edilmesi gerekliliği
 • İşe başlarken çalıştıkları yerden referans alınmaması ve personelin araştırılmaması,personelde işi kaybetme korkusu yaratmaktadır.
 • Ani iş bırakmaları yüzünden işleyişin aksaması

İşletme Profilimiz

Misyon ve Vizyon

BDA Akademi, sektördeki eksikleri anket yöntemi kullanarak tespit edip; bu yönde gelişime açık, kişisel bakım ve görünüşüne önem veren, iletişimi güçlü, samimi olmakla laubali olmak arasındaki farkı bilen, dürüst,
iş ahlakı ve disiplini olan takım çalışmasına uyumlu bireyler yetiştirmeyi, alanında uzman kişilerle destekleyerek, üst düzeyde profesyonel meslek edindirme ve sertifikasyon programlarını hayata geçirmeyi amaç edinmiştir.

BDA'nın Amacı

Dış görünüme özen gösteren, prezantabl, insan ilişkilerinde başarılı, iletişim yeteneği güçlü, diksiyonu düzgün, güler yüzlü, öğrenmeye açık, sorumluluk sahibi, ekip çalışmasına yatkın, müşteri memnuniyetine önem veren, branşı ile ilgili yenilikleri takip eden, esnek çalışma saatlerine uyum sağlayan, disiplinli, sözleşmeli, vizyonumuzu benimseyen, mesleki ingilizce’ye hâkim personel yetiştirmek.